Mιχάλης

Εντυπώσεις από το Pro Evolution Soccer 2015

5 posts in this topic

Εδώ θα μπορούμε να γράφουμε τις εντυπώσεις μας από το νέο ΠΡΟ.

Να τα γράφουμε έτσι:

• Θετικά
  • Αρνητικά

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ:Μην γράφετε μια-δυο λέξεις για να αποφεύγεται το σπαμ.Εμπεριστατωμένες απόψεις με σωστά επιχειρήματα.

Εγώ θα γράψω μόλις το παίξω.

1

Επιτέλους βρε παιδιά. Έπαιξα μετά από καιρό ένα αρκετά καλό pes.. Τα γραφικά είναι εξαιρετικά και πολύ πιο καλά από πέρυσι, καθώς στο pes 2014 υπήρχε μια μικρή θολούρα στο gameplay. Παρατήρησα πως η ΚΟΝΑΜΙ διόρθωσε πολλά από τα λάθη που συναντήσαμε στον προηγούμενο τίτλο. Ένα και το πιο σημαντικό εξ αυτών είναι η ταχύτητα με την οποία έφευγε ο παίκτης στην επίθεση, αφήνοντας τον τελευταίο αμυντικό 20 μέτρα πιο πίσω, αλλά παρόλα αυτά τον έφθανε και του έπαιρνε την μπάλα.

Αυτό ήταν ένα μεγάλο αρνητικό στο περσινό pes, το οποίο ευτυχώς διόρθωσε φέτος η ΚΟΝΑΜΙ. Οι θεατές- οπαδοί είναι φέτος πιο ενεργοί, αφού ακούγονται με τις φωνές τους πιο πολύ στο γήπεδο σε σχέση με πέρυσι, ενώ και διαιτητές ''σφυρίζουν'' πιο σωστά και αφήνουν το παιχνίδι να εξελιχθεί όταν πρέπει. Ένα μεγάλο μείον στο pes 2015 είναι η απουσία entrance scene όταν ξεκινά ένας αγώνας.. Δηλαδή μετά την επιλογή kick-off, ο χρήστης μεταφέρεται κατευθείαν στη σέντρα, χωρίς να υπάρχουν τα γραφήματα των ενδεκάδων, καθώς και η αναμνηστική φωτογραφία που βγάζουν οι παίκτες, όπως τουλάχιστον φανέρωναν το διάφορα βίντεο που είχαν αναρτηθεί στο youtube. Πραγματικά, αυτό το γεγονός είναι ανεξήγητο και απορώ πως έγινε αυτό από την ΚΟΝΑΜΙ, η οποία σε παλαιότερα pes έδινε έμφαση στον τομέα των γραφημάτων. Τέλος, θεωρώ πως το pes 2015 είναι ένα αξιόλογο παιχνίδι, με τις αδυναμίες του φυσικά, ενώ μου θυμίζει αρκετά το pes 2010, τόσο ως προς τον τρόπο παιχνιδιού, όσο και στον οπτικοακουστικό τομέα.

7

Δεν μου άφησε και την καλύτερη εντύπωση εμένα...Με σχέση το FIFA 15 είναι πολύ πίσω...Τα γραφικά του είναι χάλια...Πολύ θολούρα και ο φωτισμός πολύ χάλια...Το gameplay ακόμα το παλεύω...Πρέπει να βρω τα κατάλληλα settings control...Θέλει δουλειά ακόμα...Έχει πολλές ελλείψεις..

0

μαγκες το προ φετος ειναι αψογο,επαιξα και τα δυο φετος (φιφα) αλα ειλικρινα το προ ειναι χρονια μπρωστα στο gameplay του και γενικα στις κινησεις τον παιχτων υπαρχει μεγαλη ελευθερια κινησεων....το μονο αρνητικο ειναι οτι φετος η κοναμι δεν εχει βαλει στο ps3 entrance scene ελπιζω σε ενα update να το βαλει

0

Μετα απο πολλα παιχνιδια και εχοντας παιξει σε xbox 360 και το demo σε pc εχω να πω τα εξεις.

Το προ φετος μου φενετε σαν ενα pes 13 με καλητερα γραφικα(χωρις να ειναι κακο αυτο,υστερα απο την ξενερα που ειχαμε φαει περσυ)
Ο ρυθμος του ειναι πολυ καλος για μενα,σε κρατα σε αγωνια
Η stamina  για μενα ειναι αληθοφανης πλεον γιατι παιζοντας με καποια καλη ομαδα θα πρεπει να τρεχεις συνεχως οποτε το οτι η παιχτες ειναι σχεδον ψωφιοι στο ημηχρονο ειναι λογικο,οι περισσοτεροι εχουν παραπονα απο την stamina ξεχνοντας οτι δεν ειναι λογικο οι παιχτες να τρεχουν επι 90 λεπτα

Ο αριθμος των σταδιων
Στην καταμετοπο επιθεση απ το κεντρο οι κεντρικοι αμυντικοι γυρνανε προς τα πισω για να φτασουν εξω απο την περιοχη και μετα να μαρκαρουν

Το προ οπως και να το κανουμε εγω προσωπικα το εχω αγαπησει για το θεμα οτι εχει τρομερο edit,μπορεις να φτιαξεις σχεδον τα παντα και αυτος ειναι ο λογος που ασχολουνται οι ποιο πολλοι,το θεμα ειναι οτι στο μελλον περιμενω να δω ακομα ποιο πολλα πραγματα για edit οπως scorebord και stadium maker.

2

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.