Green Slash

NBA 2K14 Faces by Spraou and Mr_Cadwell

57 posts in this topic

Παίδες δεν θέλω να σας απογοητεύσω,αλλά το να σας πω οτι είναι τέλεια το θεωρώ μεγαλύτερη κοροιδία από ένα αυστηρό post,ιδιαίτερα όταν βλέπω οτι δουλεύετε τόσες μέρες για ένα πατσάκι.

Από τα πρόσωπα που βλέπω,μόνο τον Σπανούλη μπορώ να πω οτι τον αναγνωρίζω,αν δεν γράφατε πάνω από το preview το ονομά του.Τα υπόλοιπα,με αποκορύφωμα τον Μαυροκεφαλίδη,θέλουν πολύ δουλειά.

Γίνεται φανερό οτι είναι από τα πρώτα σας...επίσης φαίνεται οτι δεν πειράζετε τα μοντέλα πολύ από το κακό mapping σε μερικά σημεία.Δεν ξέρω ποιός είναι ο τρόπος κατασκευής των προσώπων στο NBA,ωστόσο θαρρώ πως δεν είναι τόσο διαφορετικός από αυτόν του PES...

Απλά δουλέψτε παραπάνω τα μοντέλα και διορθώστε τα άσχημα mapping ιδιαίτερα στα μάτια,ακόμα και αν βγεί χειρότερο,κάνοντας αυτήν την εξάσκηση θα εξοικειωθείτε περισσότερο και θα φτιάχνετε καλύτερα μοντέλα.

Αυτά με την καλύτερη πρόθεση για να βγάλετε ποιοτικότερο patch...

To κακο ειναι οτι ειναι ελαχιστη η συμμετοχη ατομων που βοηθανε. Θυμαμαι υπηρχε εποχη που ο Green μου ειπε τον ειχαν παρατησει ολοι οι kitmakers και τα αλλα και το παιδι τα εκανε ολα μονος του.

Εγω δεν εχω απαιτησεις απο ενα πατς με το οποιο ασχολουνται σοβαρα 2 ατομα και γι αυτο ειναι αυτη η κατασταση.

0

Παίδες δεν θέλω να σας απογοητεύσω,αλλά το να σας πω οτι είναι τέλεια το θεωρώ μεγαλύτερη κοροιδία από ένα αυστηρό post,ιδιαίτερα όταν βλέπω οτι δουλεύετε τόσες μέρες για ένα πατσάκι.

Από τα πρόσωπα που βλέπω,μόνο τον Σπανούλη μπορώ να πω οτι τον αναγνωρίζω,αν δεν γράφατε πάνω από το preview το ονομά του.Τα υπόλοιπα,με αποκορύφωμα τον Μαυροκεφαλίδη,θέλουν πολύ δουλειά.

Γίνεται φανερό οτι είναι από τα πρώτα σας...επίσης φαίνεται οτι δεν πειράζετε τα μοντέλα πολύ από το κακό mapping σε μερικά σημεία.Δεν ξέρω ποιός είναι ο τρόπος κατασκευής των προσώπων στο NBA,ωστόσο θαρρώ πως δεν είναι τόσο διαφορετικός από αυτόν του PES...

Απλά δουλέψτε παραπάνω τα μοντέλα και διορθώστε τα άσχημα mapping ιδιαίτερα στα μάτια,ακόμα και αν βγεί χειρότερο,κάνοντας αυτήν την εξάσκηση θα εξοικειωθείτε περισσότερο και θα φτιάχνετε καλύτερα μοντέλα.

Πρωτον,ειμαστε δυο αταμα τα οποια τωρα ξεκινησαν να ασχολουνται με το 2k.

Προσπαθω προσωπικα να βγαλω οτι καλυτερο μπορω απο το texture και μονο απο αυτο.Στο blender γινεται διαφορετικη δουλεια απο οτι γινεται στο pes και στο λεω καθως ξερω ελαχιστα ΚΑΙ απο αυτο.Eπομένως δεν μπορώ σε αυτό το σημείο να κάτσω να αφοσιωθώ στο να κατασκεύαζω το ακριβές model του Μαυροκεφαλιδη πχ.Πρεπει να βγαλω ενα γρηγορο αποτελεσμα οσο καλυτερα γινεται.

Υπαρχουν πολλα που πρεπει να γινουν και τα CF δεν ειναι η προτεραιοτητα αυτη την στιγμη.Οταν εχεις να βγαλεις τα rosters,τις φανελες χωρις καποιο free tool και τα γραφικα στο παιχνιδι  καταλαβαινεις ποσο δευτερευοντα ρολο λαμβανουν τα CF.

Συμφωνω πως ειναι μετρια και ισως χειροτερα απο μετρια. Γεννηθηκε κανεις τελειος αμέσως;

Το topic ανοιξε απλα για να γνωριζουν (οσοι θελουν) οτι κανουμε και μια στοιχειωδη δουλεια  εκει.

Και κατι τελευταιο δεν ειμαστε καν στην editing team ωστε να ζητας να βγαλουμε δουλεια επιπεδου(και ουτε θελουμε να μπουμε.)

Το κανουμε γιατι γουσταρουμε να ασχολουμαστε.

Αν θες το patch να βγει ποιοτικοτερο σε περιμενουμε να μας βοηθησεις και οχι να μας κατακρινεις.

Φιλικα :)

0

Αν υπηρχε μεγαλυτερη συμμετοχη, θα μπορουσαν τα παιδια να αφοσιωθουν σε 1-2 πραγματα και να τα κανουν καλα.
Εδω εχουν 2 ατομα ενα ολοκληρο πατς και η λεπτομερεια προφανως δεν ειναι προτεραιοτητα.

Εγω προσωπικα εχω πολυ παλιο λαπτοπ και δεν θα παιξω ποτε το πατς, αλλα βοηθησα τον Green μαζευοντας μη-υβριστικα συνθηματα για 5 ομαδες και κανοντας την music playlist του παιχνιδιου, ενω ταυτοχρονα δουλευα και στο OF του PES6 για το COPA AMERICA για μια ομαδα και εχω και την εξεταστικη να τρεχει.
Ναι ειναι ελαχιστα, αλλα και παλι, ηταν χρησιμη βοηθεια που τους γλυτωσε απο 3-4 μερες δουλειας. Δεν θα ασχοληθω σε βαθος γτ δεν θα παιξω ποτε το πατς.

Μπορειτε ομως παιδια να βρειτε ατομα που ειναι kitmakers η facemakers απο τα πατς του PES η FIFA και να ζητησετε βοηθεια. Μπορειτε να πειτε σε καποιον υπευθυνο να κανετε μια δημοσιευση στο FB και να ζητησετε ατομα. Αλλιως πιστευω πως το αποτελεσμα θα ειναι μετριο προς καλο αν ειστε μονο 2.

1

Εντάξει,φυσικά και μπορεί να γίνει ενα αρκετά καλύτερο αποτέλεσμα,απλά υπάρχει μικρή συμμετοχή και δεν υπάρχουν γνώσεις (πολλές) στο blender,το αποτέλεσμα που βλέπεις γίνεται στο PhotoShop και το μοντέλο του προσώπου δεν είναι αυτόνομο,πρέπει να πάρεις κάποιον παίχτη ως βάση και μετά να αλλάξεις τα στοιχεία του προσώπου με μια φωτογραφία,προσπαθούμε να κάνουμε πτι καλύτερο γίνεται τώρα που εχουμε αρκετό ελεύθερο χρόνο,ευχαριστούμε για τις παρατηρήσεις σου και φυσικά θα ήταν τιμή να μας βοηθησουσες ;)

Φιλικά μιλώντας παντα,

Νίκος

Α... και τα free tools με το ζορυ ειναι 5

2

Patric Young(With Blender).

QvBoGYW.png

Μετα απο λιγο καιρο χρησιμοποιησα και blender.

@PantelG7,tonypes και ολοι οι facemakers αν μπορειτε βοηθηστε με να διορθωσω τις ατελειες.

Ειμαι απειρος ακομα και δεν ξερω που να "χτυπησω".

3

μπραβο πολυ ωραιος

2

Τίποτα να μην πειράξεις.Είναι τρομερός πραγματικά.

1

απίστευτος! :) εγώ δυστυχώς δεν έχω καταφέρει κάτι ακόμα! :(

1

Πολυ καλος, λιγο πιο εντονο μουσι χρειαζεται

1

Βάλτου μούσι,πιο μικρό πλάτος το στόμα και η μύτη...Επίσης,φτιάξε γενικώς το δεξί άκρο της μύτης(όπως το βλέπω)..

Μερικά όμως τα έχεις πετύχει,μπράβο!

2