ceid-ass

[PES 2013 UPDATE V5] Ιδέες-Προτάσεις-Παράπονα

27 posts in this topic

Καλησπέρα σε όλους.

Όπως λεει και ο τίτλος, σε αυτό το θέμα θα βάζετε τυχόν ιδέες που έχετε για το patch του PES 2013 ή θα προτείνετε νέα πράγματα, είτε θα γράφετε τα παράπονά σας.

Εγω προσωπικά, από ότι έχω δει μεχρι τώρα απο την V4, είμαι κατά 95% απόλυτα ευχαριστημένος. Μου άρεσε πάρα πού και έχω ήδη αρχίσει ML με τον OSFP.

Παρότι θεωρώ οτι είναι μακράν ένα από τα καλύτερα patches που έχω παίξει, οφείλω να εκφράσω μερικά παράπονα.

1) Δεν μου άρεσε που στην έκδοση του V4, τα ρόστερ είχαν μέσα παίκτες unedited που ονομάζονταν "Dummy". Θεωρώ οτι από την στιγμή που βγάζετε τελικές εκδόσεις, θα έπρεπε τέτοιοι παίκτες να τους έχετε διώξει ως Free Agents. Κατανοώ πως ίσως δεν είχατε πολλά άτομα να βοηθήσουν, αλλά εμένα αυτό δεν μου άρεσε και προσωπικά, έδιωξα όσους περισσότερους μπορούσα από κάθε ομάδα, φτιάχνοντας παράλληλα και τα ρόστερ 2015-2016 από μόνος μου. (τίποτα Official, απλά για εμένα)

2) Επειδη προσωπικά, κοιτάω πάντα τι δίχτυα έχει κάθε ομάδα, έχω να πώ τα εξης.
Γνωρίζουμε οτι απο το PES 2010 τουλάχιστον, η ΚΟΝΑΜΙ βάζει σε ορισμένες default ομάδες custom nets, με αποτέλεσμα ότι χρώματα έχει η ομάδα, να έχουν και τα δίχτυα (π.χ Αν δείτε, η Εβερτον έχει σωστά μπλε δίχτυα).
Είδα ότι στις ελληνικές ομάδες έχουμε κάποιες παρατυπίες. Θα μπορούσατε πριν ξεκινήσετε το EDIT, να δείτε ποιες ομάδες απο την SL παράγουν custom nets και πάνω σε αυτές να βάλετε ομάδες που έχουν χρωματιστά δίχτυα.

π.χ

Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ έχει χρωματιστά δίχτυα κίτρινα/μπλε [ΣΩΣΤΟ]

Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ έχει άσπρα αντί για άσπρα/πράσινα [ΛΑΘΟΣ]

Ο ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ έχει άσπρα αντί για άσπρα/μπλε [ΛΑΘΟΣ]

Ο ΕΡΓΟΤΈΛΗΣ έχει κίτρινα/μαύρα αντι για άσπρα. [ΛΑΘΟΣ]
Θα μπορούσατε να αλλάζατε αυτες τις ομάδες μεταξύ τους και να διορθωνατε π.χ πανω στον ΕΡΓΟΤΕΛΗ να βάζατε τον ΠΑΟ και το αντίθετο.

Τα παραπάνω έιναι κάποιες επισημάνσεις ώστε να κάνουμε το patch ακόμα καλύτερο. ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν τα λεω επικριτικά ή με κακία, δεν μπορώ να φανταστώ πόσες ώρες έχουν ξοδέψει τα παιδιά στο patch. Απλά λέω τι έχω δει μέχρι τώρα απο το πατς και τι προσωπικά θα επιθυμούσα να αλλάξει.

Μιας και ακόμα δεν εχει βγει η V5, αναμένω να ακούσω και τι σκέφτεστε και οι άλλοι για πατς, οπως λέει και ο τίτλος :)

0

Είμαστε 3 άτομα...εγω κάνω το κομμάτι των γραφικών (όπως συνήθως) και τα άλλα δυο παιδιά μεταγραφες

0

Πολύ καλό το patch ...!!!! Μόνο που η ΑΕΚ κολάει δεν ξεκινάει το παιχνίδι οταν παίζει η ομάδα μου με ΑΕΚ......!!!! Αυτό μπορεί να διορθωθεί ??? το προβλημα είναι στο M.L. !! ευχαριστώ .......... καί αν βγάλετε καί νέο v5 είστε φοβεροί ............ ευχαριστώ καί πάλι ...!!!!!!!!!

0

Ειχαμε πει πως αν εχεις και Βορειο και Νοτιο ομιλο, το ML κρασαρει.

Σιγουρα εχεις βαλει στο game ΜΟΝΟ εναν απο τους 2 ομιλους?

0

Είμαστε 3 άτομα...εγω κάνω το κομμάτι των γραφικών (όπως συνήθως) και τα άλλα δυο παιδιά μεταγραφες

εγω για τα σταδια με νοιαζει πιο πολυ. Οι "Dummy" θα φυγουν προφανως.

Το μονο που χρειαζεται ειναι οποιος ξερει, να ανταλλαξει τις ομαδες μεταξυ τους

0

Δεν ξερω, εγω με ΟΣΦΠ πηγα και ολα κομπλε.

0

Περισσότερο κατανοητές οδηγίες προτείνω εγώ :verymad:  έχω μια βδομαδα που προσπαθω να το εγκαταστησω αλλα όταν φτανω στο v3 όλα διαλύονται..πρωτα απ΄'ολα στις οδηγίες λέγατε να διαγραψουμε καποια γηπεδα με xxxx.bin.Δεν διευκρινήσατε όμως αν πρέπει να διαγράψουμε και τα αρχεία με 3 x πχ στο Stadio Karaiskaki_xxx.bin..αυτό τι το κανω το σβήνω ή το αφήνω??και κατι ακομα..οταν διεγραψα τα γηπεδα που ζητουσε μετα στο game δεν υπηρχαν..και θερμή παράκληση βάλτε οδηγίες στο v4 δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη με τίποτα! :wallbash:

0

και λίγο αναλυτικές οι οδηγίες αν γίνεται..ευχαριστώ

0

Παιδια θα προσπαθησω να κανω installer αλλιώς θα κάνω βιντεο,επίσης θα ψάξω να βρω το tool που άλλαζει τα δίχτυα των γηπέδων...οι dummy παικτες θα αφαιρεθούν κατά πάσα πιθανότητα...

Edit:Επίσης να υπενθυμίσω οτι δεν ειμαι στην editing team οποτε μην ζητάτε τρελα πραγματα

2