SundayLover

Θα ήταν 4 χρόνια πριν αν είχαμε 2015 ακόμα - PES 2011 ProGamerZ Patch #2

14 posts in this topic

Final-Patch.png

Ή αλλιώς η χρονιά μου, η χρονιά που το ProGamerZ έβγαλε Beta έκδοση του Patch, η χρονιά που άφησα τα τα κόκαλά μου μπροστά στην οθόνη του Pc μου. Μερίδα του λέοντος στην όλη δουλειά οι Μητσάρας, Slayer, .:kostas:. και εγώ. Ένα άρτιο team, με πλήθος Kitmakers(Gazor, .:Jontho G7:., argypaok, Αnorthosisfc, -->GEORGE<--, ÇHЯìSTÖS) και Facemakers (Σωτηράκης, Adam99, jasonas, Spiker, Giorgos 9) έκαναν για μένα το patch που καθιέρωσε το ProGamerZ στο στερέωμα του ελληνικού PES Editing ως μία υπολογίσιμη δύναμη.

Ιδιαίτερη μνεία αξίζει να κάνω στη συνεισφορά του johnnytrs στον ιδιαίτερα δύσκολο τότε, τομέα του stadium making, μιας και το Blender (πρόγραμμα κατασκευής) και το bake του μας είχαν διαλύσει κυριολεκτικά για τις "σκιές" που απαιτούσε να έχει το κάθε γήπεδο, μιας και περνάγαμε σε νέα εποχή γραφικών. Παρόλα αυτά είχαμε αρκετά γήπεδα: 

Ο.Α.Κ.Α, Καραϊσκάκης, Βικελίδης, Νέα Σμύρνη, Τούμπα, Καυτανζόγλειο, Ανθή Καραγιάννη (Καβάλας), AEL FC ARENA

Η βάση δεδομένων τεράστια, με πλήθος ξένων ομάδων και Β' Εθνική και χίλια δυο άλλα!

Τον ήχο τον είχε αναλάβει εξ' ολοκλήρου ο καλός φίλος argypaok ενώ σημαντική ήταν και η συνεργασία με το τότε PesCyprus που σήμερα δεν υφίσταται ως ιστότοπος.

Εγώ προσωπικά είχα εργαστεί στα πάντα σχεδόν. Γραφικά, φανέλες, γήπεδα, ήχος, βάση δεδομένων. Ήταν ακόμα οι εποχές που έκανα ότι κάνει τώρα ο Tony για εσάς και πιστέψτε με, όσο δουλειά και κούραση αν είχαν, αν είχα τις γνώσεις θα τις έκανα ακόμα. Ποιος ξέρει τι επιφυλάσσει το μέλλον.

Βίντεο από το patch του 2011 μπορείτε να δείτε παρακάτω. Τέλος να πω ότι εκείνη τη σεζόν έγινε προσπάθεια για ένα ρετρό patch αλλά έμεινε τελικά ανολοκλήρωτο. Το Patch κυκλοφόρησε με την υποστήριξη του byteme.gr. Stay tuned!

Υ.Γ: Μητσάρα... Τι είχαμε τραβήξει με αυτό το scoreboard...

14

Αναμνησεις!!!

Το πρωτο Patch που ειχα κατεβασει απο το ProGamerZ ηταν το Final Patch του Pes 2011!

Ειχα παθει πλακα τοτε με την δουλεια που ειχατε κανει σε σχεση με αλλα Patch που ειχα βαλει!

Aπο τοτε δεν εχω ξαναβαλει αλλο Patch στο Pes!

Μονο ProGamerZ!!! :D

3

πραγματικα πολυ ωραιες αναμνησεις της τοτε εποχης!! μας φτιαχνεις την ημερα με αυτα!! τι ωραιες χρονιες τοτε και οχι μονο για το pg αλλα και για εμας :P;)!! και ευτυχως που ακομα αυτα τα υπεροχα πραγματα που γινονται στο pes συνεχιζονται!! :D αν και αρκετα μελη εχουνε φυγει ας τους πω προσωπικα αλλο ενα ευχαριστο αν μας βλεπουν για την δουλεια που κανουν που και μερικοι συνεχιζουν απο το 11 και ευτυχως που με ολα τα παιδια υπαρχει και ο τονυς και βοηθα απιστευτα στα σημερινα χρονια και ευχομαι για καλο και της κοινοτητας και για ολους μας να μην φυγουν ποτε κανενας :D 

ΥΓ1: θα σταθω στην φραση σου: Ποιος ξέρει τι επιφυλάσσει το μέλλον που ελπιζω καποια στιγμη να επιστρεψεις στην ενεργο δραση!! :D;)

YΓ2: θελουμε πισω το pescyprus :D 

3

Ηταν το πατς που μας εβγαινε οτι θελαμε πραγματικα. Οτι αναποδιες ειχαμε το 2010, το 2011 μας ηρθαν ολα τελεια... Με αυτο το πατς εγινε γνωστο το Progamerz. Η δουλεια που ειχαμε ριξει ολοι τοτε δεν υπηρχε. Το αποτελεσμα συγκριτικα με αλλα πατς ηταν εκπληκτικο. Ακομα θυμαμαι ανθρωπους που ειχαν παρατημενο το PES το ξανα εβαζαν στα PC τους μονο και μονο γι αυτο το πατς! 

2

Eποχές που ακόμη χρησιμοποιούταν το κλασσικό Καραϊσκάκη του PES 6 Importαρισμένο.

6

Τι να πω γι'αυτό το πατς..Τελειότητα απλά :)

Ωραίες αναμνήσεις..

1

Τοτε που ο 11χρονος μελιος ενταχθηκε στη παρεα:Ρ

ανατριχιασα με το βιντεακι του ροναλτινιο διοτι το θυμομουν και εχω να προσθεσω ποσο μου λειπει η ολη φαση του MSN

Αυτες ηταν εποχες...

Ντινος με φωτογραφια του Μεννιπου

Progamerz radio

Newstellers

Jontho και το fake προβλημα υγειας..

και αλλα τοσα.. 

Ξεχασα να πω για το patch..οαση για την εποχη του και πανελλαδικα αναγνωρισμενο απ'οτι θυμαμαι!!

5

Μακάρι να μπορούσα να γυρίσω τον χρόνο πίσω.. Δυστυχώς τότε δεν ήμουν ακόμη μέλος του site και είναι το μόνο πατς που δεν έχω παίξει. Γι αυτό ανέτρεξα στο αντίστοιχο topic του patch για να το κατεβάσω. Το πρώτο part έχει ήδη κατέβει και συνεχίζω με τα επόμενα. Θεωρώ πως είναι ένα από τα καλύτερα patches που έχουν κυκλοφορήσει ποτέ, κρίνοντας μόνο από τις εικόνες και τα βίντεο. Πάντως, πραγματικά πρέπει να έχει πέσει πολύ δουλειά στο συγκεκριμένο όπως και στα τελευταία, με τόσα πράγματα που έχουν μπει.!! Ωραίες οι ιστορίες και αναπολήσεις Ντίνο.. :):D 

1

Αυτό το patch ήταν και η αιτία που έκανα εγγραφή στο φόρουμ και φυσικά ουδέποτε δεν μετάνιωσα. Αυτό μάλιστα το πατς ήταν και το πρώτο πατς που έβαλα πότε σε προ και από τότε αδιαλείπως κάθε χρόνο τιμάω το site. Μόνο ευχάριστες αναμνήσεις μου έρχονται βλέποντας αυτό το πατς...

1

21 hours ago, SundayLover said:

Eποχές που ακόμη χρησιμοποιούταν το κλασσικό Καραϊσκάκη του PES 6 Importαρισμένο.

Ενα βιντεακι που χω ανεβασει εγω χαχα :ρ

Απο τις πρωτες μου επαφές με το site, με τα patches και με ολα τα σχετικα. Ωραιες εποχες, καλή παρέα, και ενα progamerz δυνατο, οπως και σημερα. Χαιρομαι και περηφναευομαι να λεω οτι υπήρξα μέλος της μεγαλύτερης ομάδας PES Editing στην Ελλάδα..!

Edited by ChrV
Video quote deleted
4