SundayLover

Θα ήταν 4 χρόνια πριν αν είχαμε 2015 ακόμα - PES 2011 ProGamerZ Patch #2

14 posts in this topic

" Ήταν ακόμα οι εποχές που έκανα ότι κάνει τώρα ο Tony για εσάς"

Δεν αναφέρω και δεν βαφτίζω κανένα patch καλύτερο από άλλο, ίσα ίσα που εγκωμιάζω και την δουλειά που γίνεται για τελευταία Patches. Γιατί ότι γίνεται εδώ μέσα είναι ΣΥΛΛΟΓΙΚΟ, είναι του ProGamerZ και αποτελεί ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

Τα άσκοπα μηνύματα διαγράφτηκαν. Προφανώς και το editing έχει δυσκολέψει, προφανώς και τώρα μας φαίνονται σε όλους, πιστέψτε με γελοία αυτά που κάναμε τότε, αλλά εγώ αλλά και τα άλλα παιδιά ήμασταν απλοί μαθητές λυκείου και γυμνασίου με μηδαμινές γνώσεις σε προγραμματισμό, επεξεργασία ή οτιδήποτε. Και αυτό με οδήγησε στο κάνω αυτές τις αναδρομές. 

Ναι, Τόνυ αποτελείς λαμπρό κεφάλαιο στην ιστορία του site μας, αλλά αυτό δεν μας απαγορεύει να μιλάμε για τη δουλειά που γινόταν πριν από σένα. Συλλογική δουλειά όπως είπα. Εγώ ο ίδιος σου εξέφρασα την επιθυμία μου να μου δείξεις ορισμένα πράγματα πάνω στο Editing για να επιστρέψω, βοηθώντας σε φυσικά αφού το Editing έχει δυσκολέψει τόσο και επομένως θα χρειαστεί περισσότερα από 2 χέρια. Πιστός στην αρχή της συνεργασίας περιμένω να με καθοδηγήσεις και να μου δώσεις λίγες από τις γνώσεις σου. 

Υ.Γ: Τίποτα δεν γράφτηκε κακοπροαίρετα, ούτε με διάθεση να θιχτεί κανείς. Οφείλουμε να είμαστε ειλικρινείς. Δεν συγκρίνω τη δουλειά σου με τη δουλειά των προηγούμενων ετών γιατί δεν γίνεται να συγκριθεί. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορούμε να καταγράφουμε παλιές εμπειρίες. Και αναμένω να έρθουμε σε επικοινωνία σχετικά με αυτό που ζήτησα. Το ProGamerZ μόνο ευγνώμον μπορεί να είναι προς εσένα. Σε ευχαριστούμε και για το φετινό patch. Όπως έγραψα, χρόνο με το χρόνο μου δείχνεις προσωπικά ότι πάντα μπορεί να βγει κάτι καλύτερο του περσινού.

8

Eγώ παντως,και χωρίς να θέλω να θίξω κάποιον,πιστεύω πως ήταν άκρως πιο ρομαντικό όταν συνεργάζονταν τόσα άτομα για ένα patch.

Όλη αυτή η διαδικασία ανέπτυξε φιλίες,καταστάσεις και στιγμές που δύσκολα ζείς μπροστά απ'την οθόνη.

Αναπολώ τα παλιά και επισκέπτομαι το site αυτό μια στο τόσο γιατί δε γίνεται να το ξεγράψω όσο και αν έχουν αλλάξει η ασχολίες μου :)

Θα θελα να είμαι λίγο μεγαλύτερος εκείνη την εποχη ,στην ηλικία των υπόλοιπων παιδιών και να συμβάλλω τα μέγιστα !

για παντα progamer :) Ευχαριστώ Ντίνο,Μητσάρα,Σωτηράκη και τον Κωστα για τις ανεξίτηλες μαζι τους εμπειρίες..!

2

Μόλις διάβασα το τοπικ, τι μου θύμησες ρε Ντίνο.

Θυμάμαι είχα κάνει like σε ένα γκρουπ στο facebook (τότε που έκανες like και στα group και στις σελίδες) που λεγόταν "Η Ελληνική Superleague στο PES2012", όταν άλλαξε η δομή των group και έγιναν όπως είναι σήμερα πολλοί έγραφαν για ελληνικά πατς και τέτοια, πράγματα που δεν ήξερα απολύτως τι ήταν όντας τότε 13 χρονών.

Ήταν ένα παλικάρι, ο Δημήτρης (όχι ο Μητσάρας, ο Δημήτρης που ήταν reviewer παλιότερα) που έγραφε συνέχεια το καλοκαίρι του '11 "κατεβάστε το patch του progamerz που έχει το και το και το για το PES2011",  διάβασα εγώ τα περιεχόμενα και λέω "βρε δεν γ***εται, ας το δοκιμάσω γιατί φαίνεται καλό", μπαίνω στο σιτε και βλέπω θέλει εγγραφή "πωω ρε π**στη" η αντίδραση μου, τα υπόλοιπα είναι ιστορία...

Θυμάμαι το patch του PES11 ήταν αυτό που είχα λιώσει περισσότερο, κυρίως γιατί τότε έπαιζα μόνο pro, φοβερές αναμνήσεις!

1

Παιδια έγινε μέλος στο σαιτ,τον Ιούλιο.Στην προσπαθεια μου να βρω ένα πατς για το pes 2012 έμαθα γτο pg.Αρχικά φαινόταν απλα σαν ενα σαιτ όπως ολα τα αλλα.Ομως ειναι ένα μέρος που αναπτύσσονται φιλιες,δεσμοί και γνωριμίες,νιώθεις πολυ φιλικά με τα αλλα παιδια (σαν φίλος).Ακουγοντας λοιπόν κι εγω για την ιστορία του pg,για τα παλαιότερα πατς και τις εποχές που το προ έκανε μεγάλες επιτυχίες,σκέφτομαι οτι αν είχα μια χρονομηχανη θα πήγαινα το χρόνο πίσω στο 2010-2011 γαι να ζήσω κι εγω όσα έγιναν σε αυτο το σαιτ και να βοηθήσω με τα τότε πατς...παιδια ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΣΑ ΜΑΣ ΧΑΡΙΖΕΤΕ,ΕΙΣΤΕ ΦΙΛΟΙ...όμως το τέλος ειναι η μαγεια

1